head

Dlatego lucerna jest prawdziwym skarbem!

Lucerna
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Antyoksydanty

Detoksykuje, zmniejsza stres jak również jest wspaniała na ukąszenia komarów. Lucerna  faktycznie jest wartościową i pożyteczną rośliną leczniczą, tak więc w celu zdrowotnym warto ją lepiej poznać!

Działanie lecznicze lucerny było odkryte już tysiące lat temu, w licznych krajach do dnia dzisiejszego z przyjemnością używana jest do leczenia. Odkryj właściwości zdrowotne lucerny i gwarantujemy, że od tego czasu innymi oczami będziesz patrzeć na tą faktycznie wartościową roślinę!

Przeciwutleniacz bogaty w witaminy

Lucerna o dużej zawartości białka  jest prawdziwym magazynem mikroelementów: jest bogata w witaminę A , B , C , D  i E, obfituje w takie substancje mineralne jak cynk-,wapń-, potas, magnez, ale warta uwagi jest również zawartość beta-karotyny. Dzięki  przeciwutleniaczom lucerna używana jest również w przemyśle kosmetycznym, bowiem pomaga w opóźnianiu starzenia się skóry.

Oczyszcza organizm

Lucerna jest doskonałym naturalnym środkiem detoksykującym,  moczopędnym,  przeczyszczającym i z powodu właściwości stymulujących trawienie, może  skutecznie uzupełniać program oczyszczania organizmu. Stymuluje zebraną i pozostającą w naszym organizmie wodę wraz z substancjami toksycznymi do jego opuszczenia bez najmniejszego sprzeciwu.

Środek przeciwstresowy

Lucerna może pomóc również w zapobieganiu przed chorobami spowodowanymi stresem. Jeśli często odczuwasz zmęczenie i stres, wezwij na pomoc lucernę: wypełni energią zmęczony organizm, zwiększa wchłanianie substancji odżywczych, w ten sposób wspierając nasz organizm wobec codziennych wyzwań. Dobrze wiedzieć, że lucerna może być pomocna również w czasie menopauzy, bowiem napar przygotowywany z jej liści może łagodzić nieprzyjemne objawy klimaksu.

Zmniejsza stany zapalne

Lucerna jest prawdziwym atutem przy zmniejszaniu stanów zapalnych, bowiem zmniejsza nie tylko zewnętrzne, ale także wewnętrzne stany zapalne. Okład przygotowany z lucerny łagodzi nieprzyjemne objawy spowodowane ukąszeniem przez owady, zarówno swędzenia jak i stan zapalny. Stosując wewnętrznie, spożywając jako herbatę dzięki działaniu alkalizującemu  możemy odkryć w niej środek skutecznie działający na problemy reumatyczne i stany zapalne stawów.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.