head

Zielona herbata: ma działanie antyoksydacyjne i oczyszczające ponadto zapewnia orzeźwienie.

Zielona herbata: ma działanie antyoksydacyjne i oczyszczające ponadto zapewnia orzeźwienie.
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Antyoksydanty

Z lodem lub bez zielona herbata gasi pragnienie oraz doskonale, pobudza i orzeźwia organizm. Znajdują się w niej najsilniejsze antyoksydanty, ponadto niezwykle skutecznie oczyszcza organizm z toksyn.

Zielona herbata  zarówno ciepła, jak i zimna oprócz tego, że doskonale ugasi pragnienie w gorące, letnie dni, jest źródłem wielu cennych witamin, dzięki czemu zielona herbata jest uznawana za jeden z najzdrowszych napojów.

Antyoksydanty

Zielona herbata jest źródłem cennych antyoksydantów, polifenoli i flawonoidów. Dzięki tym składnikom zielona herbata wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega chorobom nowotworowym i sercowo-naczyniowym, ponadto zwalcza wolne rodniki i hamuje starzenie się komórek. Warto pamiętać, że działanie herbaty zależy od długości jej parzenia.

Pobudzająca kofeina

Pijąc regularnie zieloną herbatę, szybko poczujemy  jej działanie na nasz organizm, zawarta w niej kofeina i teofilina wpływają na to, że zielona herbata doskonale orzeźwia i pobudza organizm. Częste picie zielonej herbaty poprawia pamięć, natomiast zawarty w niej niebiałkowy aminokwas L-teanina wykazuje działanie uspokajające. Regularne picie zielonej herbaty może uchronić nas przed zapadnięciem na chorobę Alzheimera lub złagodzić jej przebieg.

Działa oczyszczająco

Zielona herbata doskonale oczyszcza organizm, uczestniczy w usuwaniu nagromadzonych toksyn. Zielona herbata wspomaga trawienie oraz pracę  wątroby i nerek. Ponadto przyspiesza gojenie się ran, jedna filiżanka herbaty w ciągu dnia pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru  we krwi i odpowiedniego poziomu cholesterolu.

Zielona herbata na odchudzanie

Ze względu na to, że nie zawiera żadnych kalorii, może być spożywana podczas diety odchudzającej. Substancje zawarte w zielonej herbacie skutecznie przyspieszają proces przemiany materii, wspomagają usuwanie nadmiaru wody z ciała. Hamuje aktywność niektórych enzymów, przyczyniając się do szybszego rozkładu tłuszczów w organizmie. Warto więc przed posiłkiem wypić filiżankę zielonej herbaty.  

Można stosować zewnętrznie

Przyłóż okład z zielonej herbaty do chorej, zapalonej skóry, zawarte w niej antyoksydanty szybko złagodzą objawy. Stosowana zewnętrznie  nawilża i napina skórę, a także zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, które  zwiększa ryzyko wystąpienia czerniaka.

 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.