head

Porzeczka: antyoksydacyjna roślina lecznicza, której uprawę rozpoczęto w ogrodach klasztornych.

porzeczki
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Antyoksydanty

Uprawę porzeczek rozpoczęto w XIV wieku w ogrodach klasztorów, są niezwykle cenną rośliną leczniczą, warto więc poznać lepiej jej właściwości! Nie lekceważ porzeczek: w tych małych czerwonych kuleczkach ukrywa się o wiele więcej cennych właściwości, niż myślisz! Zobacz, na co  dobre są porzeczki!

Oczyszczają krew

Substancje czynne zawarte w porzeczkach uszczelniają, uelastyczniają i wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, normalizują ciśnienie tętnicze. To jednak nie koniec  właściwości zdrowotnych porzeczek: są one niezwykle cenne głównie  dlatego, że mają zdolność obniżenia ciśnienia krwi, jak również oczyszczają krew.

Działają przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo

Porzeczki działają przeciwzapalnie i obniżają temperaturę: można po nie sięgnąć przy leczeniu przeziębień, w przypadku wysokiej temperatury – po konsultacji z lekarzem – zastosowanie zimnego okładu  oraz spożywanie porzeczek może okazać się bardzo skutecznym sposobem na obniżenie wysokiej temperatury.

Silny antyoksydant

Porzeczki są wyjątkowo silnym antyoksydantem, zawierają mnóstwo cennych witamin i minerałów m.in. witaminy C, B, E oraz fosfor, wapń, potas, magnez, sód, żelazo i beta-karoten.

Leczą stany zapalne stawów

Te czerwone, cudowne kuleczki mogą być skutecznym lekiem na zapalenie stawów, dnę moczanową, jak również na złagodzenie problemów związanych z zapaleniem dróg moczowych.

Doskonale detoksykują organizm

Porzeczki są jednym z najlepszych naturalnych detoksykantów.  Mają łagodne działanie przeczyszczające i moczopędne, co pomaga w wyprowadzaniu z organizmu metali ciężkich, są więc niezwykle korzystne podczas kuracji oczyszczającej organizm.

Podczas stosowania diety

Ten kwaśny owoc może być niezwykle korzystny podczas stosowania diety odchudzającej, ponieważ w 100 gramach znajduje się tylko  29 kalorii, warto również podkreślić, że należą do owoców, które wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej. Porzeczki dzięki obecności  błonnika poprawiają pracę układu pokarmowego i oczyszczają organizm z toksyn.

Wzmacniają kości 

Jedzenie porzeczek jest również doskonałym rozwiązaniem na wzmocnienie kości i zębów! Ten niewielki owoc pomaga wzmocnić organizm i skutecznie uzupełnić niedobory wapnia.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.