head

Czerwone wino dobre dla zdrowia

Czerwone wino dobre dla zdrowia
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Antyoksydanty

Powszechnie znany  jest fakt, że w krajach śródziemnomorskich zachorowalność na raka lub choroby układu krążenia jest o wiele mniejsza niż w innych częściach świata. Czerwone wino zawiera ogromną ilość antyoksydantów: jeden kieliszek tego trunku do obiadu to doskonały sposób na zachowanie zdrowego serca i młodości jak najdłużej. Lecznicze działanie czerwonego wina znane jest od czasów Rzymian i Greków, którzy cenili nie tylko  jego walory smakowe i rozweselające, ale przede wszystkim lecznicze, wykorzystując ten cudowny czerwony trunek w celu złagodzenia wielu problemów trawiennych, mieszając go z różnymi roślinami leczniczymi.

Chroni przed chorobami serca

Składniki zawarte w czerwonym winie  rozszerzają naczynia krwionośne, chronią przed tworzeniem się zakrzepów, przeciwdziałają zlepieniu się płytek krwi, obniżają poziom złego cholesterolu LDL, zapobiegając w ten sposób chorobom układu krążenia a tym samym wysokiemu ciśnieniu krwi, zwężeniu naczyń, zakrzepicy i udarowi mózgu.

Doskonały przeciwutleniacz

Czerwone wino jest bogatym źródłem silnych  przeciwutleniaczy (głównie resweratrolu), a tym samym zapewnia ochronę przed zapaleniami, chorobami układu krążenia oraz wolnymi rodnikami, które powodują choroby serca, raka oraz wczesne starzenie się komórek. Resweratrol zapobiega rakowi jelita grubego i płuc, jak również chroni przed cukrzycą i chorobą Alzheimera.

Pielęgnacja ciała z czerwonym winem

Jeden kieliszek czerwonego wina dziennie - dzięki zawartości przeciwutleniaczy - znacząco spowalnia starzenie się skóry, tworzenie się  zmarszczek i wspiera gojenie się blizn. Ponadto czerwone wino posiada właściwości detoksykacyjne, dzięki czemu może być skuteczne w leczeniu różnego rodzaju problemów skórnych jak np. trądzik. Zawarte w nim składniki wpływają dobroczynne na stan zębów, ponieważ  znajdujące się w nim antyoksydanty spowalniają rozwój bakterii w jamie ustnej. Dodatkową korzyścią czerwonego wina jest to, że wspiera pracę układu trawiennego, jak również spalanie tkanki tłuszczowej, oczyszcza nerki, chroni przed tworzeniem się kamieni nerkowych i wspiera naturalne procesy detoksykacji organizmu. 

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.