head

Awokado: przysmak na zdrowe serce

Awokado: przysmak na zdrowe serce
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Antyoksydanty

Chroni zdrowie

Awokado jest bogatym źródłem witaminy A, C i E, jego spożycie wpływa więc korzystnie na nasze oczy. Ponadto owoc ten sprzyja wzmocnieniu układu odpornościowego. 

Wspomaga pracę serca

Awokado zawiera dużą ilość potasu, który warunkuje prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego i wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Regularne spożywanie awokado może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, a także zmniejsza ryzyko udaru mózgu.

Cenne dla kobiet

Awokado jest bogatym źródłem kwasu foliowego, który jest powszechnie zalecany szczególnie kobietom w ciąży, ponieważ  jest niezbędny do prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu. Owoc ten pełni w organizmie szereg istotnych funkcji, ma działanie krwiotwórcze oraz reguluje wzrost i funkcjonowanie wszystkich komórek. Warto również podkreślić, że awokado jest doskonałym źródłem zdrowych tłuszczów, które odgrywają ważną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych a szczególnie raka piersi.

Dobre również dla mężczyzn

Awokado wpływa korzystnie również na zdrowie mężczyzn. Jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych u mężczyzn jest rak prostaty. Awokado zawiera mnóstwo cennych antyoksydantów, w związku z tym włączenie  go do codziennej diety może znacznie  zmniejszyć ryzyko zachorowania na tę chorobę.

Oczyszcza organizm

Awokado zawiera substancje, które wspierają procesy detoksykacji wątroby. Awokado korzystnie wpływa na wchłanianie cennych substancji odżywczych w jelitach, pomaga usunąć szkodliwe toksyny, przyczyniając się tym samym do naturalnych procesów detoksykacji organizmu 

Poprawi urodę

Zarówno spożywanie, jak i stosowanie awokado  bezpośrednio na skórę doskonale wpływa na cerę. Awokado to skarbnica substancji, które stanowią silne przeciwutleniacze chroniące skórę przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników- związków, które przyczyniają się do przyśpieszenia procesów starzenia. Awokado zwiększa ilość kolagenu w skórze, dzięki czemu wygląda ona młodo i zachowuje jędrność.

Powiązane artykuły

chmura etykiet

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.