head

Sok z trawy pszenicznej: nie jest to panaceum, ale środek o cudownym działaniu!

Właściwości lecznicze soku z trawy pszenicznej są godne uwagi
Suren Bahidska Suren Bahidska
Dziennikarka, doradca d/s zdrowia
Temat: super żywność

Sok z trawy pszenicznej jest wspaniałym źródłem witamin i substancji mineralnych, w którym substancje czynne trawy pszenicznej są obecne w skoncentrowanej postaci. Oprócz tego, że zwiększa poziom energii w organizmie, wzmacnia układ odpornościowy, to jeszcze chroni przed substancjami rakotwórczymi. Ten zielony napój jest skuteczny zarówno wtedy, kiedy go spożywamy jak i wtedy, kiedy stosujemy go zewnętrznie.  

Już jedna szklanka bogatego w enzymy i białka soku z trawy pszenicznej wystarczy, aby zabezpieczyć organizmowi ochronę przed chorobami i zmęczeniem, zlikwidować zaburzenia trawienne, a co więcej znajdująca się w niej lipaza (enzym rozbijający tłuszcze) wspomaga również odchudzanie. A ponadto ten napój ma działanie wzmacniające, dlatego wspiera rekonwalescencję chorych.

Co zawiera sok z trawy pszenicznej?

Ponieważ w trawie pszenicznej  jest niestrawna celuloza, jeśli zjedlibyśmy ją, nie otrzymalibyśmy wartościowych substancji czynnych, które znajdują się tylko w wyciśniętym soku. Zawartość substancji odżywczych w świeżej trawie pszenicznej wyróżnia się, w dużych ilościach zawiera witaminy i substancje mineralne. Trawa jest bogata w antyoksydanty, witaminę A, C, E i B, cynk, magnez, miedź, żelazo i aminokwasy. Ten zielony napój zawiera prawie dwadzieścia rodzajów aminokwasów, oprócz tego enzymy i chlorofil. Spożywając sok z trawy pszenicznej osoby będące na diecie wegańskiej również mogą zapobiec lub zlikwidować niedobory witaminy B powstające w ich organizmie.  

Działanie soku z trawy pszenicznej

Ponieważ chlorofil znajdujący się w soku z trawy pszenicznej spełnia rolę aktywnego nosiciela tlenu  i stymuluje produkcję czerwonych ciałek, krew wzbogacona w tlen przyczynia się do przyspieszenia procesów oczyszczających w organizmie. Dobroczynnie wpływa na ciśnienie krwi i układ nerwowy, ma dobry wpływ na bezsenność, nerwowość i zmęczenie, natomiast jako delikatny środek przeczyszczający działa przeciwko zaparciom. Sok z trawy pszenicznej w dużej mierze pomaga przy przeprowadzeniu skutecznej detoksykacji: dzięki jego składnikom oczyszcza krew, wątrobę, żółć, jelito grube, układ moczowy, jak również płuca uwalnia ze szkodliwych substancji. I jeśli to wszystko nie byłoby wystarczającym uzasadnieniem w celu jego spożywania, sok z trawy pszenicznej można również stosować zewnętrznie. Zamoczona w niej wata przyłożona na skórę łagodzi uczucie swędzenia spowodowane ukąszeniem owadów, oczyszcza skórę z trądzikiem, przyspiesza leczenie egzemy. Ukryte w napoju antyoksydanty walczą ze szkodliwym działaniem  wolnych rodników, tak więc chroni nas przed chorobami, stanami zapalnymi oraz przed przedwczesnym starzeniem i rakiem.   

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.

SuperDetox

SuperDetox

Trawa pszeniczna w proszku – podobnie jak trawa jęczmienna w proszku – ma znakomite działanie alkalizujące i detoksykujące, wymiata toksyny z krwi i jelita grubego, ujędrnia skórę, odżywia włosy odwewnątrz.


Green Symbol

Green Symbol

Jest to naturalne, pełnowartościowe pożywienie, wolne od syntetycznych dodatków. Dzięki jego formule, organizm człowieka zdolny jest niemal całkowicie wykorzystać znajdujące się w nim wartościowe substancje odżywcze. Codzienne spożywanie proszku dostarcza energii i siły witalnej, zapewnia także dobre samopoczucie.


Nasiona Chia – szałwia hiszpańska

Nasiona Chia – szałwia hiszpańska

Nasiona Chia zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3, białka, kwas kawowy, węglowodany bez włókien, antyoksydanty (fenole) oraz błonnik pokarmowy. Ponadto zawierają też wapń i kwasy tłuszczowe omega-6 – wielkim atutem tej rośliny jest brak glutenu.