head

Dzieci i pasożyty: dzieci są niewinne

Pasożyty najczęściej występują u dzieci, powodując u nich mnóstwo nieprzyjemnych objawów
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Robaki i pasożyty

Twoje dziecko ma kłopoty ze snem, zgrzyta zębami lub często ma różne wysypki? Lepiej nie lekceważ tego typu dolegliwości, bardzo możliwe, że Twoje dziecko jest zakażone pasożytami. Dowiedz się,  jak dostają się do organizmu i dlaczego są tak niebezpieczne! Pasożyty powodują osłabienie układu odpornościowego dziecka, co zwiększa ryzyko rozwoju wielu chorób, w tym również infekcji pasożytniczych. Place zabaw, zwierzęta domowe, niedomyte owoce i warzywa lub zanieczyszczona woda to najczęstsze źródła zakażeń pasożytami. Pasożyty pozbawiają organizm substancji odżywczych, a ich niedobór  może wywołać mnóstwo nieprzyjemnych objawów.

To nie jest problem zdrowia psychicznego

Typowymi objawami obecności pasożytów w organizmie dziecka są częste biegunki lub zaparcia, bóle brzucha, utrata apetytu, nawracające wysypki skórne, swędzenie odbytu i okolic. Sygnałem ostrzegawczym powinno być również to, gdy Twoje dziecko nader często wpada w ataki złości, „nie ma nastroju“, jest apatyczne, nie włącza się do zabawy. Ponadto pasożyty  mogą wywołać alergie, zaburzenia snu, zapalenie dróg oddechowych, ale także przewlekłe bóle głowy. Toksyczne produkty przemiany materii pasożytów  mogą podrażniać centralny układ nerwowy, w wyniku czego u dziecka pojawiają się wybuchy złości, stany depresyjne, ma ono problemy z koncentracją, wciąż jest zmęczone i ospałe. Dzieci często nie wiedzą lub nie potrafią opisać swojego bólu,  w związku z tym rodzicom  trudno jest ustalić  i potwierdzić prawdziwą przyczynę tych dolegliwości. Ponadto większość z nich nawet nie przypuszcza, że tego typu dolegliwości mogą być objawem  występowania pasożytów, przeważnie podejrzewają u nich problemy na tle psychicznym.

W jaki sposób Twoje dziecko może zarazić się pasożytami?

Większość rodziców nie chce nawet myśleć o tym, że ich dziecko może mieć pasożyty, tymczasem na zakażenie pasożytami narażone jest każde dziecko. Zakażenie pasożytami nie zawsze ma związek z niedostateczną higieną. Warto pamiętać, iż jednym z głównych nosicieli pasożytów są zwierzęta domowe, które oprócz tego, że są towarzyszami zabaw, często również śpią w łóżkach dzieci. Niestety to właśnie one mogą przekazać im nieproszonych gości w postaci niebezpiecznych pasożytów. Dziecko ulega zakażeniu  poprzez bliski kontakt ze swoim pupilem. Wystarczy, że głaszcze zwierzaka a potem bierze ręce do buzi, w ten sposób do jego organizmu mogą dostać się różne pasożyty m.in. włosienie, lamblie, nicienie, rzęsistek. Pasożyty dostaną się do organizmu ludzkiego również poprzez spożycie niedomytych warzyw, owoców czy surowego mięsa. Czasem wystarczy zabawa w piaskownicy lub zabawkami, których dotykało inne zakażone dziecko. Kolejnym źródłem może być również skażona jajami pasożytów woda.

Co mogą robić rodzice?

Nie obwiniajmy dzieci, ponieważ dzieci są tylko „ofiarami"pasożytów. Jeśli istnieje podejrzenie, że mogą mieć pasożyty, należy zwrócić się do lekarza w celu wykonania odpowiednich badań. Najczęściej obecność pasożytów ustala się za pomocą analizy kału lub krwi. Najlepszym sposobem leczenia są odpowiednie leki przeciwpasożytnicze. Bardzo ważne jest też przestrzeganie rygorystycznych zasad higieny i dieta. Jeśli okaże się, że jeden z domowników ma pasożyty, warto przeprowadzić badania diagnostyczne u wszystkich, odrobaczyć należy przede wszystkim zwierzęta domowe. Konieczne będzie również generalne sprzątania całego domu, czyszczenie dywanów, pranie pościeli. Paznokcie dziecka powinny być przycięte jak najkrócej, kilkakrotnie w ciągu dnia powinno mieć zmienianą bieliznę i musi jak najczęściej myć ręce.

OGŁOSZENIE

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.

Clean Inside Program do oczyszczania jelit

Clean Inside Program do oczyszczania jelit

Clean Inside Program do oczyszczania jelit składa się z trzech produktów opracowanych w celu za-pewnienia dokładniejszego i bardziej naturalnego sposobu oczyszczania jelita grubego.


Preparat przeciwpasożytniczy

Preparat przeciwpasożytniczy

Parasic to suplement o działaniu przeciwpasożytniczym, który pomaga usunąć szkodliwe pasożyty i ich jaja z jelita grubego i innych części organizmu.


Ziołowa herbata do detoksykacji

Ziołowa herbata do detoksykacji

Połączenie 13 specjalnie dobranych ziół. Wspomaga prawidłową pracę jelit i regularne wypróżnianie się. Nie zawiera kofeiny.