Jesienna detoksykacja

Jesienna detoksykacja
Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie ziołolecznictwa
Temat: Oczyszczenie organizmu

Jesienna detoksykacja z jabłkami
Nawiązując do poprzedniego artykułu, popełniono tam kilka błędów, oczywiście chodziło o tradycyjny cukier buraczany - przepraszamy.
Każda pora roku przynosi nam jakieś pożytki, przyjemności a przede wszystkim zmiany związane z dobrodziejstwami przyrody. Musimy nauczyć się żyć w zgodzie z porami roku, regenerować swoje siły, a ponieważ przed nami jesień i zima(pory roku, które nas zachęcają bardziej do zwolnienia tempa życia) powinniśmy dostarczyć organizmowi jak najwięcej witamin spożywając dużo owoców i warzyw. W tym artykule powiemy sobie o jabłkach oraz ich cudownych właściwościach prozdrowotnych. Jabłka zawierają ponad 20 cennych składników, posiadają wiele witamin: A, B1, B2, C i E, są niskokaloryczne( doskonałe więc w różnych dietach odchudzających), a co ważne mimo kwaskowatego smaku jabłka odkwaszają organizm( dzięki zawartości ogromnej ilości zasadowych soli mineralnych). Owoce te regulują przemianę materii, wzmacniają system immunologiczny oraz zawierają cenne włókno pokarmowe-błonnik, który doskonale oczyszcza jelita. Pamiętajmy, że jabłka należy jeść ze skórką, ponieważ właśnie w skórce znajdują się ogromne ilości pektyn, które oczyszczą nasz organizm z trujących substancji jak również regulują perystaltykę jelit i zapobiegają zaparciom. Spośród wszystkich witamin obecnych w jabłkach, najważniejsza jest witamina C, która wzmacnia układ odpornościowy.

Posty i komentarze

Powiązane artykuły

Najnowsze artykuły

Na inny temat

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.

ToxiClean Program do detoksykacji organizmu.

ToxiClean Program do detoksykacji organizmu.

ToxiClean program do detoksykacji organizmu o szerokim spektrum działania został opracowany w taki sposób, żeby wraz z programem Clean Inside jeszcze skuteczniej oczyszczał i odtruwał narządy wewnętrzne.


Suplement diety z błonnikiem do oczyszczania jelit

Suplement diety z błonnikiem do oczyszczania jelit

Suplement diety do oczyszczania jelit za pomocą błonnika oczyszcza jelito grube z nagromadzonych toksycznych złogów zapobiegając tworzeniu się nowych.


Ziołowa herbata do detoksykacji

Ziołowa herbata do detoksykacji

Połączenie 13 specjalnie dobranych ziół. Wspomaga prawidłową pracę jelit i regularne wypróżnianie się. Nie zawiera kofeiny.