head

Pokonaj grzyba Candida!

Pokonaj grzyba Candida!
Eva Macpherson Eva Macpherson
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej, doradca żywieniowy
Temat: Candida

Grzyb Candida wywołuje mnóstwo nieprzyjemnych objawów m.in. ze strony układu moczowego i narządów rodnych. Na szczęście istnieją sposoby, by szybko uporać się z tym problemem!

Zakażenie grzybem Candida najczęściej występuje u kobiet. Większość z nich nawet nie podejrzewa, że nieprzyjemny  lekki świąd w okolicy pochwy, zwłaszcza przed miesiączką to  często objawy zakażenia grzybem Candida. Faktem jest, że przyczyną infekcji są przeważnie solaria, baseny i toalety publiczne, ale w pierwszej kolejności powoduje ją grzyb Candida.

Czym są grzyby Candida?

To rodzaj grzyba, który występuje naturalnie w organizmie każdego człowieka. Drożdżaki Candida nie zawsze są groźne dla naszego zdrowia. Niebezpiecznymi stają się w momencie osłabienia organizmu np. na skutek zażywania antybiotyków lub niezdrowego sposobu odżywiania. Nadmierne rozmnożenie grzyba Candida wywołuje mnóstwo objawów chorobowych.  Przy obecnym stylu życia, stresie, żywności przetworzonej narażeni jesteśmy na spadek odporności a tym samym nadmierny rozrost grzyba Candida  w naszym organizmie.

Z typowymi objawami zakażenia grzybiczego, miała do czynienia niemal każda kobieta, chociażby raz w życiu. Ból, świąd i pieczenie w obrębie pochwy, gęste, serowate upławy, które przypominają ścięte mleko  to najczęstsze objawy przerostu grzyba Candida!

Jak walczyć z Candidą ?

Jeśli pojawią się u Ciebie tego typu objawy, należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie. Tej uciążliwej dolegliwości należy pozbyć się  nie tylko ze względu na nieprzyjemne objawy, ale przede wszystkim, aby uniknąć  późniejszych komplikacji!

Infekcja grzybem Candida tworzy w organizmie niekorzystne dla naszego zdrowia środowisko kwaśne. Zakwaszony organizm należy jak najszybciej oczyścić, warto zwrócić szczególną uwagę na dotychczasowe nawyki żywieniowe i jak najszybciej wprowadzić zmiany! Przede wszystkim trzeba ograniczyć spożywanie cukru, białej mąki i wyeliminować produkty, do których wytworzenia wykorzystano drożdże. Ponadto przeprowadzić kurację oczyszczającą i alkalizującą organizmu.  W celu zachowania zdrowej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie zaleca się picie wody z sokiem z cytryny, spożywanie szpinaku, jarmużu oraz natki pietruszki. Warto sięgnąć również po goździki, spirulinę oraz młody zielony jęczmień.

W zapobieganiu grzybicy niezmiernie ważna jest odpowiednia higiena. Po kąpieli i prysznicu trzeba się dobrze wytrzeć czystym, suchym ręcznikiem ze szczególnym uwzględnieniem fałdów skóry! Należy zwrócić uwagę, aby po pływaniu na basenie wymienić kąpielówki na suche i czyste. W przypadku infekcji należy nosić luźne bawełniane ubrania zapewniające swobodną wymianę powietrza!

Powiązane artykuły

Społeczność

NOWOŚCI Z BLOGA

phone

Porady zdrowotne bezpośrednio na Twój adres e-mail: chcesz żyć świadomie i zdrowo zgłoś się po odbiór nowości z bloga.

ToxiClean Program do detoksykacji organizmu.

ToxiClean Program do detoksykacji organizmu.

ToxiClean program do detoksykacji organizmu o szerokim spektrum działania został opracowany w taki sposób, żeby wraz z programem Clean Inside jeszcze skuteczniej oczyszczał i odtruwał narządy wewnętrzne.


Suplement diety z błonnikiem do oczyszczania jelit

Suplement diety z błonnikiem do oczyszczania jelit

Suplement diety do oczyszczania jelit za pomocą błonnika oczyszcza jelito grube z nagromadzonych toksycznych złogów zapobiegając tworzeniu się nowych.


Ziołowa herbata do detoksykacji

Ziołowa herbata do detoksykacji

Połączenie 13 specjalnie dobranych ziół. Wspomaga prawidłową pracę jelit i regularne wypróżnianie się. Nie zawiera kofeiny.